Home História družstva

história

HISTÓRIA

Vznik bytového družstva :

Naše stavebné bytové družstvo bolo zapísane do podnikového registra oddiel Db. vložka 184, 13.decembra 1965 , pod názvom :

OKRESNÉ VÝSTAVBOVÉ BYTOVÉ DRUŽSTVO KOŠICE

Predmet činnosti :

Družstvo riadi a vykonáva výstavbu bytových domov, technického vybavenia a garáži. Pri tom dbá, aby sa na tejto výstavbe podieľali členovia družstva (jednotlivé JRD )podľa svojich možnosti v čo najväčšom rozsahu svojpomocne.

Členmi OVBD Košice sa stali: Jednotné roľnícke družstva v počte 18, Štátne majetky v počte 4 , Štátne lesy v počte 3 a Výrobná poľnohospodárska správa v počte 1 v okrese Košice – vidiek.

Úlohou OVBD Košice bolo stavať pre Poľnohospodárske podniky byty, za účelom stabilizáciu pracovníkov hlavne v živočišnej a rastlinnej výrobe.

Volení funkcionári

od 17.11. 1965 do 20.09.1966 - 10 mesiacov


predseda : Jan B u d z a k podpredseda: František Kováč

=================================================================

od 20. 09.1966 do 26.04.1968 - 1 rok 7 mesiacov

predseda : Ing. Ján Švec podpredseda : Michal Olšakovský

=================================================================

od 26.04.1968 do 15.09.1976 – 9 rokov 5 mesiacov

predseda : Ing. Václav Paňko podpredseda : Alojz Demko

=================================================================

od 15.09.1976 do 24.10.1980 - 4 roky 1 mesiac

Predseda : Ladislav Kadlec podpredseda : Ing. Jozef Palenčár

=================================================================

od 24.10.1980 do 25.03.1983 náhradný orgán družstva – 2 roky 5 mesiacov

Predseda : Jozef Mantu podpredseda: Ján Krajciar

=================================================================

od 25.03.1983 do 20.06.1985 – 2 roky 3 mesiace

Predseda : Ján Halušťok podpredseda : Ing. Vendelín Trojčák

=================================================================

od 20.06.1985 do 14.07.1986 - 1 rok 1 mesiac

Predseda : Ing. Vladimír Mikuláš podpredseda : Ing.Vendelin Trojčák

=================================================================

od 14.07.1986 do 21.04.1987 - 9 mesiacov

Predseda : Ing. Vladimír Mikuláš podpredseda : Rastislav Madáč

=================================================================

od 21.04.1987 do 28.2.1989 - 1 rok 10 mesiacov

Predseda : Rastislav Madáč podpredseda : Ing. Vladimír Mikuláš

=================================================================

Od dňa 24.01.1989 sa názov družstva uznesením DB 184 / Zpz 33/88 mení na :
STAVEBNÉ BYTOVÉ DRUŽSTVO – POĽNOHOSPODÁR , KOŠICE


=================================================================

od 28.02.1989 do 28.05.2004 - 15 rokov 3 mesiace

Predseda : Štěpan Haško podpredseda : Ing. Ján Kačkoš

=================================================================

od 28.05.2004 do 01.08.2007 - 3 roky 2 mesiace

Predseda : Štěpan Haško podpredseda : Bohumil Hodermarský

=================================================================

od 01.08.2007

Predseda : Bohumil Hodermarský podpredseda : Štefan Juhász

=================================================================

Z toho možno konštatovať, že družstvo ma za sebou dlhú minulosť. Vedenie družstva sa menilo podľa toho čo robilo, ako robilo a čo dosiahlo za určité časové obdobie . Družstvo za svojej existencie skoro 44 rokov nezmenilo miesto podnikania . Národná trieda č. 58 v Košiciach je stále aktuálna adresa.